Jednoduchý a neotřelý - Nábytek z palet je stále v kurzu

Publikováno 17.04.2017

Toužíte po originálním interiéru, který bude vzdušný, jednoduchý a originální? Již pár let jsou populární designovou záležitostí palety. Lze z nich vyrobit vše, na co si vzpomenete. Od postelí, přes stoly, komody, křesla, věšáky, skříně, botníky až po zahradní nábytek.

Proč palety?

Přestože se jedná o výrazný prvek, nábytek z palet můžete bez obav umístit jak do moderního bytu, tak do klasického rodinného domu. Jediné, co je zapotřebí, je přizpůsobit tomu daný interiér. Zapomeňte proto na skladování a vystavování nepotřebných věcí. Prostor, který vybavíte paletovým nábytkem, by měl působit jednoduše a hlavně vzdušně.

Mezi dobré vlastnosti palet patří vysoká nosnost, stabilita a dlouhá životnost. Kvalitní palety mimo jiné drží svůj tvar. I proto je možné využít palety k sestavení postele či sedacího nábytku. Palety jsou variabilním nábytkem, který nabízí široké možnosti. Díky různé struktuře dřeva i odstínům se jednotlivé palety liší, čímž je každý kus nábytku originální. Pro zachování určité patiny je možné ponechat i díry po odstraněných hřebících a dát tak prostor tomu, aby vynikla surovost dřeva.

Výhody nábytku z palet

Pozitivní stránkou nábytku z palet je jejich nízká hmotnost a snadná manipulace. Omrzí-li vás dispozice nábytku, jednoduše jednotlivé prvky přeskupte a přizpůsobte je vaším představám a požadavkům. Nábytek z palet je variabilní a nabízí nespočet možností, neboť i použité palety lze znovu použít.

Recyklací přepravních palet a jejich následnou přeměnou na nábytek samozřejmě prospějete i naší planetě. V neposlední řadě je výhodou i jejich poměrně nízká cena. A pokud máte doma šikovné kutily, mohou vám vyrobit paletový nábytek vlastníma rukama.

Palety se zpravidla vyrábí ze smrku. Setkat se ovšem můžete i s tak kvalitními a cennými dřevinami, jako je například exotický teak, japonský cedr nebo mahagon.

Napište nám

x