Je na čase udělat vítr ve vaší šatně

Publikováno 11.03.2017

Blíží se jaro a s ním často ruku v ruce přichází nejen krásné počasí, ale i nové trendy. Návrháři představují jednu kolekci za druhou, v obchodech nestačí měnit výlohy. I proto nastává ideální období, kdy bychom měly zatočit s naší garderobou a trochu ji obměnit.

Buďte nemilosrdné

I když by se vám určitě líbilo mít obrovskou šatnu, buďte si jisté, že čím větší šatnu byste měly, tím více věcí by v ní bylo. Každá šatna má své hranice. Když vejdete do své šatny nebo otevřete skříň, dejte si ruku na srdce a začněte s tříděním.

Na jednu hromádku si dejte oblečení, které nosíte pravidelně, na druhou věci, které jste neměly na sobě více než rok. Z této části pak ještě vyberte kousky, které z módy jen tak nevyjdou a vy si je můžete obléci i a pár let. Jedná se především o kvalitní košile, džíny rovného střihu, úzké černé kalhoty, bílá a černá basic trička nebo dobře padnoucí sáčka. Zároveň byste si měly nechat věci, které jsou kvalitní a které nepotkáváte na každém kroku. Jedná se především o originální a neotřelé kousky.

Nenechte se brzdit

Dále určitě nezapomeňte rozdělit věci dle období. Pokud není vaše skříň zrovna nafukovací, můžete zimní věci, jako jsou kabáty, čepice, šálky a další naskládat do vakuových pytlů a šoupnout na více než půl roku tam, kde vám nebudou překážet.

Při vyřazování si v hlavě vypněte kalkulačku. Řeči typu: “Vždyť to stálo tolik peněz,” vás budou při třídění pouze brzdit. Pokud máte problém s tím, že byste věci jen tak vyhodily, zkuste některý z online či kamenných bazárků, kde se vám vrátí alespoň část peněz. Počítejte s tím, že vám to však zabere nějaký čas. Další možností je udělat dobrý skutek a hodit oblečení do kontejnerů na textil, kdy uděláte radost lidem, kteří to potřebuje.

Bavte se

Aby vám detox šatníku šel od ruky, pozvěte si k sobě kamarádky, připravte si občerstvení a otevřete láhev něčeho dobrého. Uvidíte, že se loučení s kousky vaší garderóby promění v zábavu, na kterou jen tak nezapomenete. Rovněž se můžete domluvit s kamarádkami, aby k vám přinesly věci, které samy nemusí a můžete je i navzájem měnit.

Napište nám

x