Jaký je vhodný nábytek do koupelny?

Publikováno 05.07.2017

Přestože se to na první pohled nezdá, vybrat správný nábytek do koupelny, bývá někdy pořádný oříšek. V koupelně panují na rozdíl od jiných místností v domě či bytě poněkud specifické podmínky. Může za to především všudypřítomné teplo a vlhko. A právě proto je zapotřebí zaměřit se kromě designové stránky i na kvalitu a funkčnost.

Kvalita na prvním místě

V dnešní době je nabídka trhu natolik rozsáhlá, že mnozí začínají mít problém orientovat se v tom, co je dobré a co naopak není nejlepším řešením. Když se zaměříme na koupelnový nábytek, tak bohužel ani ten často nesplňuje podmínky, pro které byl vytvořen. Není tak ničím výjimečným, když se vám nový nábytek v koupelně začne kroutit nebo objevíte, jak se ze skříňky pomalu ale jistě začíná odlupovat dýha. Bohužel ne vždy všechno vyřešíte reklamací. Proto výběr koupelnového nábytku raději nepodceňujte.

Ideální materiály

Základním kritériem je v případě koupelnového nábytku odolnost a trvanlivost. Materiály, ze kterých se koupelnový nábytek vyrábí by měly odolat velké vlhkosti i vysokým teplotám, které v koupelně nezřídka panují. Mezi odolné materiály, které mají své uplatnění i v koupelně, patří například tvrzené sklo, PVC či kvalitní dřevotřísky. Vysokou odolnost proti vlhkosti zajišťuje i masiv nebo MDF desky, které jsou dokonalou alternativou masivního dřeva. Z dalších materiálů se jedná dále o dýhu. Nicméně nejedná se však pouze o kvalitní materiál. Pro prodloužení životnosti nábytku je zapotřebí i vhodný povrchový nátěr. To vše byste si měli při výběru nábytku dobře pohlídat.

Klasika versus design

 

Když se podíváte na barevnou škálu koupelnového nábytku, uvidíte, že stále je největším hitem bílá barva. Kromě toho se však do popředí dostávají i přírodní odstíny, a to zejména v souvislosti s použitím přírodním materiálů. Mezi trendy se čas od času objeví i výrazné barvy, matné či lesklé povrchy nebo designové kousky. Nadčasovost však splňují především dekory dřeva, z nichž oblíbený je například dub či exotický teak. Dále se v koupelně můžeme setkat i s ratanem, který je rovněž velmi odolný.

Napište nám

x