Jak zařídit kuchyň, která nevyjde z módy?

Publikováno 06.04.2017

Je vaším snem mít krásnou a prostornou kuchyň, kde nebudou chybět pomocníci v podobě praktických a moderních spotřebičů ani chytré vychytávky? A protože investice do pořádné kuchyně nebývá zpravidla nejmenší, nikomu se nechce po pár letech pořizovat kuchyň novou. I proto je dobré zvážit, zda vámi vybraná kuchyň bude nejen dobře sloužit po dlouhou dobu, ale i to, zda brzy nevyjde z módy po estetické stránce.

Moderní versus nadčasové

Chcete-li si pořídit moderní kuchyň, která bude zářit ve vašem interiéru i za deset nebo dvacet let, měli byste se zaměřit jak na výběr kvalitních a funkčních spotřebičů, tak i na celkový design kuchyně. V první řadě vám musí sedět jak uspořádání kuchyňské linky, tak umístění jednotlivých spotřebičů. Za druhé je zapotřebí vybrat optimální tvar, materiál, barvu, povrch i texturu kuchyňské linky.

Nestárnoucí přírodní materiály

Jestliže hledáte nadčasový materiál, jednoznačně sáhněte po dřevě. Mezi jeho výhody patří především dlouhá životnost, stabilita a odolnost. Dřevo je navíc voňavým přírodním materiálem, který se hodí do všech typů interiérů. Přírodní materiály jsou obecně moderní a nadčasové. V případě kuchyně můžete dřevěnou linku zkombinovat například s kamennou desku nebo oblíbenými cihličkami, které si rozumí zejména s vintage vzhledem nebo stylem inspirovaným Provence. O tom, do jakého stylu ale vaše kuchyň zapadne, rozhodne především její tvar a vzhled. Čím jednodušší design, tím je linka neutrálnější a vy můžete více kouzlit s interiérem.

Jednoduché a minimalistické

Jestliže toužíte po barevném odstínu, vsaďte na bílý povrch kuchyňské linky. Je jen na vás, zda necháte kuchyňskou linku celou bílou, prostřídáte matný povrch s lesklým, nebo ji například doplníte o dřevěnou pracovní desku. Obrovskou výhodou bílé kuchyňské linky je především její čistý a jednoduchý vzhled, který jde dokonale kombinovat. Minimalistickým dojmem nepůsobí ovšem jen bílá kuchyň. Moderní rovněž je například kombinace surového nerezu s hřejivým dřevem.

Pozor na krátkodobé trendy

Naproti tomu barevné kuchyně jsou spíše trendovou záležitostí, která se po pár letech okouká. Obecně platí pravidlo, že čím je interiér jednodušší, světlejší a vzdušnější, tím větší máte možnosti, pokud jde o dekorace a doplňky, které můžete čas od času obměnit a dodat tak vaší kuchyni novou tvář.

Napište nám

x