Jak vybrat lodičky

Publikováno 02.01.2017

Plesová sezona je za dveřmi a tak bude zapotřebí vybrat správnou plesovou róbu, a spolu s ní i vhodné lodičky, které dokonale sednou a budou senzačně ladit k celkovému out-fitu. Často ale bývá právě správný výběr lodiček tím největším kamenem úrazu.

Časté chyby při výběru plesových lodiček

Úplně tou nejčastější chybou, kterou dělá většina žen je tak, že správnému výběru nevěnuje tolik pozornosti, kterou by si boty zasloužily. Jakmile si totiž pořídíme vhodné šaty, pak už tolik neinvestujeme čas i péči pro výběr perfektních lodiček. Více se v tom momentu zaobíráme správnou barvou, než tím, zda jsou vhodné a perfektně sedí.

Když dokonale nesedí, mávneme rukou

Nadšení, které v sobě máme, když se nám podaří koupit ty správné šaty podle představ a perfektně sedící, ubere pozornosti tomu, že nákup lodiček již pro nás není primární. Konečně chceme mít celý nákup za sebou, takže vybíráme takové, které se nám na první pohled líbí a nezatíží tolik peněženku. Už se nemůžeme dočkat, až si doma opět skvělé šaty oblečeme, takže bereme snad první boty, které tak nějak odpovídají tomu, co potřebujeme.

Bolesti, které není nutné mít

To se pak snadno projeví tlačením, vzniklými puchýři, často oděrkami až do krve, a zejména pak bolestmi i otoky nohou. To vše ubírá na prožití perfektní akce. Je tak potřeba dodržovat jistá pravidla, bez kterých se to neobejde.

Bota musí sedět

Jestliže nejste zvyklá nosit lodičky, pak si je kupte včas a doma je nezapomeňte nosit. Jedině tak si na ně zvyknete a eliminujete riziko vzniku puchýřů na minimum.

Když kupujete lodičky, musí vás opravdu dobře sedět. Nesmí ani tlačit a ani se vyzouvat. Pokud se toto objeví, boty nekupujte, protože vám dlouho sloužit nebudou. ¨

Volte raději zaoblenou a uzavřenou špičku, kde mají prsty více prostoru, než v úzké, špičaté, nebo i otevřené.

U podpatku panuje často fáma, že čím vyšší, tím více noha bolí. Není to úplně pravda. Důležitý je celkový sklon a také pak platforma. Ta, pokud je, je často vhodnější, umožňuje lepší komfort, než lodička zcela bez vyvýšení.

Napište nám

x