Jak vybrat ideální pyžamo?

Publikováno 24.07.2017

Co se týče módy, pyžama jsou jedním z nejvíce podceňovaných druhů oblečení. I ponožkám se poslední dobou dostává více pozornosti než právě pyžamům. Přitom pyžamo často patří k nejoblíbenějšímu outfitu dne, a to u žen, mužů i dětí. Víte ale, jaké jsou aktuální trendy pyžama či kde se vzalo pyžamo?

Co je pyžamo?

Na tuto otázku vám pravděpodobně zvládne odpovědět i malé dítě, a to bez mrknutí oka. V úzkém slova smyslu je pyžamo tvořeno ze dvou částí, a to spodního a horního dílu. Někdy se však za druh pyžama považují i noční košile či overaly, které jsou oblíbené především u dětí. Aby byla pyžama co nejpohodlnější, neboť o to u nich jde zejména, mají v pase zpravidla gumu, díky které se přizpůsobí postavě. To ale jistě dobře ví většina z vás. Tušili jste však, že inspirace, která v 18. a 19. století rozšířila tento typ oblečení i do našich končin, pochází až z Indie? V Indii se totiž oděv podobný pyžamům nosil jako běžné oblečení po celý den. Největšího boomu dosáhla pyžama počátkem 20. století, kdy z velké části nahradila dřívější typ nočních košilí, který nosili i muži.

Oblíbené materiály

Co se týče trendů, pyžama jim na rozdíl od jiného oblečení příliš nepodléhají. U pyžam je v první řadě důležité myslet na komfort. I proto stále převládá obliba bavlněných či úpletových materiálů. Někteří dávají přednost saténu, který v létě chladí. Navíc v případě žen je velice svůdný. Na druhou stranu někomu tento klouzavý materiál naprosto nevyhovuje. V posledních letech je vyhledávaným materiálem i bambus. Pokud máte citlivou kůži, dejte rozhodně přednost bezešvým pyžamům, která vaši pokožku nebudou nikde dráždit.

Druhy pyžama

 

Pyžama nosí ženy i muži. V létě jsou v kurzu především zkrácené verze či verze s tričkem s krátkým rukávem nebo tílkem. Naopak v zimě přijdou vhod teplejší pyžama s dlouhým rukávem i nohavicemi. Když se podíváme na dámská pyžama ze širšího pohledu, trendem poslední doby jsou především košilové noční košile neboli pyžama s límečkem. Pokud jde o délku sahají zpravidla nad kolena nebo po kolena.

Napište nám

x