Jak to dělat, aby vás sex neomrzel? Máme odpověď!

Publikováno 13.11.2016

Stal se pro vás sex spíše povinností? Změňte to!

Prožíváte to i vy? Vyčerpání z dětí, z práce a dalších povinností. Čím dál tím častěji zapomínáte na intimní chvilky s partnerem? Chyba! Na toto byste si vždy čas najít měli!

Spokojení rodiče dokáží s větší lehkostí vychovávat i ratolesti a vše jim jde jaksi “lépe od ruky”. Ať si to již připouštíme nebo ne, dobrý sexuální život patří k důležitým momentům, které ovlivňují i naše chování vůči ostatním. Vědci tvrdí, že už po pár dnech bez sexu začínáme pociťovat frustraci a nespokojenost, kterou přenášíme i na okolí. To, že jste se stali rodiči by proto nemělo znamenat zapomenout na partnera a jeho potřeby. Právě naopak. Tak, jak dokážeme vymýšlet donekonečna program pro děti, aby postupovaly, měli bychom se snažit “pokročit” i v sexuálním životě. Pokud se pro vás stal sex už jen manželskou povinností, kterou si sem-tam odtrpíte, změňte to.

Víte, v čem spočívá tajemství dobrého sexu? Ve dvou jednoduchých a “otřepaných” slovíčkách vyslovených v té správné chvíli. Pokud řeknete partnerovi při sexu to kouzelné: “Miluji tě!”, s největší pravděpodobností bude vaše milování krásnějším zážitkem než kdy jindy. Mluvit o lásce v posteli je pro většinu lidí více vzrušující, resp. příjemnější než předehra nebo sexy spodní prádlo. Vyplývá to z výsledků dosud největší studie o tomto tématu, ke které se on-line formou vyjádřili desetitisíce lidí.

 

Podobně jako mluvit při pohlavním styku o vzájemné lásce mohou váš intimní život zpestřit vzájemné rozhovory či poznámky o sexu během dne, například přes telefon či e-mail. Výsledky také ukázaly, že čím více pár při sexu komunikuje, tím jsou oba spokojenější. Samozřejmě, nemyslí se tím takové ty zejména pro ženy typické poznámky, že by bylo třeba vymalovat nebo přemístit skříň. Další z maličkostí, které dělají ze sexu opravdu příjemné chvíle a ne minuty “utrpení” je upřímný smích z něčeho nečekaného, co se vám během milování přihodí.
Prostě, je to tak. První závrať z každého vztahu vyprchá, po příchodu dětí na svět se zaměříme na ně, na práci a na množství každodenních povinností, až se ze sexu často stane jakási přítěž. Nespokojenost v sexu však plodí nespokojenost v partnerském vztahu a to se v konečném důsledku promítá do špatné atmosféry v celé rodině. Takže, pokud chcete, aby byly vaše děti šťastné a spokojené, zapomeňte na starosti, podívejte se na partnera tak jako kdysi a utíkejte mu říct, že ho milujete …

Napište nám

x