Jak provonět byt

Publikováno 02.01.2017

Příjemné vůně dokonale stimulují mozek a navnadí nás mnohem lépe, než pachy s nevábným aroma. Proto lidé často hledají způsoby, jak si krásně provonět byt, nejen pro návštěvy, ale především i pro vlastní užitek. Lidé mají raději příjemné vůně a navíc i pach, který doma máte, může ovlivnit třeba i náladu a dokonce i takové projevy na těle, jako jsou bolesti hlavy a podobné. Proto je důležité mít vlastní domov provoněn tím, co samotnému jedinci je vhodné a líbivé.

Základem je větrání

Jestliže chcete mít doma příjemně, je zapotřebí i občas, i přes zimu, pustit do bytu čerstvý vzduch, který dokonale požene nepříjemné pachy a utvoří dobrý stavební základ pro absorpce líbivých vůní. Nejlepší čas na větrání je vždy po úklidu, nebo zrána, obzvlášť v těch místnostech, kde se spí.

Ukliďte si

Občas může být zdrojem nepříjemného pachu špína, nedostatečná čistota doma. Proto je hodně důležité, aby byl v bytě, domě provádět pravidelný úklid. I přítomnost prachu ovlivňuje mnohé. Je potřeba čalouněný nábytek nechat vyprat, vyčistit, naleštit to, co se běžně leští a vyhnat pavouky i s pavučinami. Čistý a „vypraný“ interiér vždy lépe voní, než ten zatuchlý. Úklid je důležitým krokem k příjemné atmosféře a skvělé vůni.

Aromalampy

V dnešní době jsou aromalampy k dostání snad na každém kroku. Existuje mnoho typů a provedení, které bude jistě vyhovovat každému, do většiny interiérů. Postačí pak už jen čajová lžička, voda a pár kapek aroma-oleje nebo vosku. Nevýhodou je, že po krátkém čase se vůně vypaří, ale v zimě se dá užívat častěji, přispěje i ke kouzelné atmosféře.

Vlastní domácí vůně

Z aroma-oleje a trochy vody nebo sody si lze vyrobit domácí parfém. Smíchejte pár kapek takového preparátu s vodou a do lahvičky s rozprašovačem nalijte. Takto aplikujte všude, zejména na polštáře, záclony i závěsy. Krásně to interiér provoní.

Napište nám

x