Jak poznat, že se váš vztah řítí do záhuby?

Publikováno 07.12.2016

Jste spolu již několik let, máte toho hodně společného, rozumíte si, ale pořád Vám něco uvnitř říká, že něco není v pořádku? Přemýšlíte nad tím, jaké to bylo, když jste se dali dohromady, ale mnohem víc vás vzrušuje představa seznámení se s někým úplně jiným? Možná je na čase pořádně zapřemýšlet nad tím, zda jste ve vztahu opravdu ještě nějakým způsobem šťastná anebo, zda pouze jen vztah „přežíváte. 

 

Každý máte jiné cíle do budoucna

Možná si říkáte: „Ano, máme společné přátelé, podobné koníčky, posloucháme stejnou hudbu a baví nás stejné filmy“, ale skutečně není na místě něco zásadního, v čem byste se opravdu neshodli? Ve vztahu je důležité být stále naladění na stejnou vlnu. Možná, když jste se dali dohromady, uvažovali jste dost podobně. Táhlo vás to k sobě, protože jste měli podobné cíle a plány. Ale je tomu skutečně tak i nadále? Je velmi důležité si ujasnit svou životní cestu a popřemýšlet nad tím, co od života očekáváte. A pokud ve Vašich představách o šťastné budoucnosti Váš partner nefiguruje, rozhodně to není v pořádku!

Vázne komunikace

Je více než zřejmé, že po několika letech vztahu si toho nebudete mít tolik, co říct, jako když jste se poznávali a proklábosili spolu klidně celé noci, nicméně „Tichá domácnost“ určitě není dobrým znamením. Snažíte se spolu komunikovat při společné jízdě autem? Povídáte si doma u televize nebo v posteli? Pokud ne a máte pocit, že o partnerovi v poslední době toho už moc nevíte, popřemýšlejte nad tím, zda si ještě máte opravdu vůbec co říct…

Přemýšlíte nad někým jiným

Téměř každá z nás se s tímto problémem již setkala. Někdo vám padne do oka a Vy ho nemůžete dostat z hlavy, ačkoli doma už jednoho chlapa máte. Motýlci z bříška už dávno odletěli a Vy najednou zase zatoužíte po tom prvotním pocitu zamilovanosti. Pokud Vás ale hříšné myšlenky přímo válcují a Vy při každé možné příležitosti vyhledáváte nový kontakt, možná stojí za úvahu, zda je váš miláček stále ještě skutečně vaším miláčkem.

Nespíte spolu

Vyhýbáte se sexuálním praktikám s Vaším partnerem jako čert kříži? Vymlouváte se neustále na bolest hlavy, břicha, únavu, nebo dokonce děláte, že spíte a příchod menstruace spíše oslavujete? Možná si říkáte, že prostě jen nemáte chuť, že vás sex nebaví. Ale není chyba spíše někde jinde? Přitahuje vás partner vůbec ještě? 

 

Dlouhodobý vztah není žádná procházka růžovým sadem, naopak, je třeba o něj neustále pečovat. Může se stát, že láska prostě vyprchá. Může se stát, že přehodnotíte své vize a chcete najednou od života víc, než Váš partner. To všechno je naprosto normální. Ale jednejte, dokud je čas, přestože to bude bolet sebevíc. Bolest časem pomine, ale můžete si být stoprocentně jistá, že pokud ve vztahu setrváte, i přestože někde hluboko uvnitř víte, že o to už nestojíte, zavrhujete sebe samotnou. Vy jste ta, kdo má být šťastná! Tak na to nezapomínejte…

Napište nám

x