Jak porazit jarní únavu a načerpat energii!

Publikováno 06.04.2017

Jako každý rok přichází jaro - období slunce, radosti, vše pučí, vy se těšíte na teplejší počasí a najednou vás vše jen táhne do postele. Není za tím nic jiného než jarní únava. Co se s tím dá udělat, abyste tento rok nechodili jako přízrak? Dodržte pár základních rad!

Dejte si saunu

Funguje velmi spolehlivě. Dokáže z těla vyloučit toxiny zimy, ale to je jen jeden z jejích přínosů. Proti jarní únavě bojuje i tím, že po saunování mnohem víc pijete. Vaše buňky jsou tedy svěžejší a do jara a vyšších teplot vstupujete s automaticky vylepšeným pitným režimem. Mnoho lidí totiž v porovnání s obdobím chladu nezvýší přímo úměrně s teplotou objem vypitých tekutin, a proto se cítí malátně. Sauna zároveň eliminuje stres, kterému je naše tělo přirozeně vystaveny změnou ročního období.

S pohybem na vzduchu opatrně

Sportování venku je velmi vhodná terapie, ale populaci, která stále více trpí alergiemi, může sport na čerstvém vzduchu způsobovat ještě větší únavu dokonce i zesílení projevů alergie. Proto pokud trpíte alergií, sportu se nevzdávejte, ale únavu poražte raději v posilovně a cvičením doma. Pohyb je však základem, aby se tělo dokázalo vyrovnat s nižší hladinou melatoninu, která se přirozeně po zimě objevuje a způsobuje v nás touhu po spánku.

Omezte kávu

Šokující tvrzení, ale je třeba ho aplikovat. Káva má totiž jedno negativum. Tělo nabudí, ale je to tak trochu využívání záložního zdroje. Díky tomu ožijete na deset minut, ale zbytek dne budete zničenější. Tento efekt se projevuje nejvíce právě na jaře. Dejte tělu zvyknout si na jarní období bez těchto energizérů. Na nové roční období najedete dříve než kávičkári.

Více relaxujte

Jaro je sice krásné, ale pro tělo jedno z nejstresujících období. Mění se teplota, délka dne, ovzduší, mnoho smyslových podnětů i stravování. To znamená stres a stres způsobuje přirozenou únavu. Dopřejte si proto o hodinu denně více na hobby, zábavu, dobrou knihu, radost s přáteli nebo rodinou a ani nebudete vědět, jak prožijete jaro s elánem.

Najděte si lásku

Není to náhoda, že se s jarem skloňuje i nová láska, flirt, zamilovanost. Protože právě toto citové rozpoložení působí extrémně stimulačně. Nabíjí vás energií jako amfetaminy. Proto pokud jste sama, je vhodné okořenit si jaro láskou. A ono to občas jde i se stabilním partnerem. Jen třeba chtít.

Snad tedy prožijete jaro bez sebevětší úhony a plné energie. 

Napište nám

x