Jak pečovat o koženou kabelku

Publikováno 06.04.2017

Každá stylová a módní žena by měla vlastnit alespoň jednu koženou kabelku. Ze začátku vám může připadat, že se koupí kožené kabelky jedná o vysokou investici, avšak taková kvalitní kabelka vydrží opravdu dlouhou dobu.

Proč zrovna kožená kabelka?

Oproti jiným povrchům kabelek, kožená vydrží nejdelší dobu. Koženkové a jiné materiály se rychle ničí, a za chvíli kabelku nebudete chtít nosit, protože oloupaný povrch nevypadá vůbec dobře. Nenechte se proto zlákat pěkně vypadající kabelkou na prodejně, a raději před nákupem zapřemýšlejte, jak často kabelku budete nosit, a jak asi bude vypadat po měsíci každodenního používání.

Jak o kožený povrch správně pečovat

Aby kabelka dlouho vydržela, je potřeba se o její povrch pravidelně starat. Důležité je začít s péčí ještě před samotným používáním. Hned jak si donesete kabelku domů společně
s impregnačním sprejem, který si můžete koupit právě v prodejně s kabelkami, naimpregnujte její povrch. Udělejte to ale zpočátku jen na malou část kabelky, nejlépe na spodní stranu. Některé impregnační spreje totiž nejsou tak šetrné ke kabelce, jak se vám může zdát. Vyzkoušejte proto jeden ze sprejů a počkejte až zaschne. Pokud bude naimpregnovaný povrch oproti zbytku kabelky stejný, nastříkejte sprejem celou kabelku.

Impregnaci nezanedbávejte, chrání totiž povrch kabelky vůči vlhkosti, mastnotě a jiným nečistotám.

I čištění kabelky je důležité

Kromě impregnování je důležité i čistění koženého povrchu kabelky. Na to koupíte speciální čisticí přípravky, stejně jako ty impregnační v kamenném obchodě s kabelkami nebo na internetových stránkách. Produkty na čištění zaručí, že prach a špína nebudou kabelku zatěžovat a ničit.

K rozetření přípravku použijte pouze hadřík z mikrovlákna. Nepoužívejte utěrky, kapesníky a jiné hadry, které nejsou na aplikaci přípravku určeny.

Stejně jako u impregnace, naneste čisticí přípravek na spodek kabelky, kterým ji pokládáte na zem. Počkejte do zaschnutí a pokud je povrch v pořádku, vyčistěte celou kabelku.

Pokud ale nechcete investovat do drahých produktů na čištění kabelky, postačí vám trocha dětského šamponu smíchaného s vodou. Do rozprašovací lahvičky nalijte trochu šamponu a dolijte vodou. Nakonec naneste na povrch kabelky a pak setřete hadříkem z mikrotenových vláken.

Také byste měla vlastnit krém na kožený povrch kabelky, aby nedocházelo k snížení pružnosti kůže. Rozhodně ale nepoužívejte krém na boty, ten má jiné složení a povrch kabelky by mohl zničit!

Ukládání kabelky

Máte spoustu kabelek a chcete si je uschovat až si je znovu vezmete přesně k nějakému outfitu? Nezapomeňte povrch kabelky vyčistit a impregnovat. Tím zabráníte prachu a nečistotám, aby se dostal mezi povrch kůže. Pak kabelku uzavřete nejlépe do obalu, do kterého byla zabalena v obchodě, případně si nějaký pořiďte, aby na kabelku nesedal prach. Důležité je mimo jiné i umístění. Dbejte na to, aby na ní nebyly těžké věci, tím by se tvar

 

kabelky nenávratně zničil. Nejlépe z kabelky oddělejte všechny věci, zavěste ji, případně uschovejte do police. 

Napište nám

x