Jak nemoci se skrývají po akné ? Budete zírat !

Publikováno 28.12.2016

Akné nám o stavu našeho těla dokáže říct mnoho věcí. Tělo je rozděleno do několika částí a výskyt akné na těchto místech je spojen s různými problémy nebo nemocemi.

Máme zde podrobný popis těchto oblastí , kde se akné může nacházet a co se pod tím skrývá za nemoc.

Oblast 1 - Hormony

Pokud máte akné na bradě a krku, značí to problém s ledvinami. Další příčinou může být stres nebo nadměrná konzumace cukru nebo soli. 

Oblast 2 a 3 - vysoká zátěž

Akné v oblasti ramen znamená, že jste pod velkým tlakem a stresem a máte oslabenou imunitu . Měli byste více odpočívat a relaxovat. 

Oblast 4 - problém s trávením

Hurď posázená akném naznačuje, že konzumujete velké množství nezdravého jídla nebo vás trápí zažívání. Vynechte z jídelníčku rychlé občerstvení a zařaďte do něj zdravou stravu.

Oblast 5 a 6 - chybí vám vitamíny 

Pokud vás trápí akné na těchto místech, pravděpodobně vám chybí některé vitamíny. Zkuste do svého jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny.

Oblast 7 - vysoká hladina cukru

Akné v oblasti cukru je způsobeno vyskou hladinou cukru v krvi. Vyhněte se proto rafinovanému cukru a zkuste spíš cukr na přírodní bázi.

Oblast 8 - osobní hygiena nebo pohlavné choroba

V této intimní oblasti jste si akné přivodili pravděpodobnost navhodnou hygienou. Pokud vás trápí akné, ale k tomu i nepříjemné svědění, může to  být příznakem pohlavní choroby a v tomto případě navštivte ihned lékařskou pomoc !

Oblast 9 a 10 - lergie nabo kožní komplikace

Akné na bocích a v horní části nohou naznačuje alergii na kosmetiku nebo čisticí prostředky, které používáte. Akné v této oblsti může být způsobeno  i podrážděnou pokožkou v důsledku depilace či holení.

Oblasti 11 a 12 - špatné trávení kožní problémy

Je to oblast na zádech. Pokud máte akné v této části těla, naopak jíte mnoho nízko kalorických potravin nebo máte nedostatek spánku.

Napište nám

x