Inspirujte se hvězdami, oblékejte se ve stylu boho chic

Publikováno 13.04.2017

Máte rády bohémský styl? Líbí se vám rozevláté materiály a nebojíte se prvků hippie? Inspirujte se módními ikonami jako Kate Moss, Mary-Kate i Ashley Olsen nebo Siennou Miller. Málokterý styl je romantický, ženský a přitom tolik osobitý jako právě boho chic.

Proč boho chic?

Boho chic styl vychází z bohémského a hippie stylu. Je nesmírně romantický a zároveň neurčitý. Pro boho styl nejsou žádné hranice. Patříte-li mezi ženy, které se rády oblékají podle vnitřního pocitu a momentální nálady, boho chic vám dává při skládání outfitu naprosto volné ruce.

Trocha historie

Boho chic je velice mladý styl, který vznikl až v novém miléniu. Může za to především úspěšná britská herečka Sienny Miller, která se na Glastonbury festivalu v roce 2004 objevila v outfitu, který byl pojmenován jako boho chic styl. Od té doby se boho chic začal objevovat nejen i v ulicích ve Velké Británii, a to zejména ve čtvrti W10 - North Kensington, která je spojená s bohémskou kulturou, ale všude po světě.

Prvky boho chic stylu

Když se podíváte na boho chic outfity, uvidíte, že jedno mají společné - jsou vzdušné. I proto nesmí v boho chic šatníku chybět rozevláté maxi sukně nebo dlouhé šaty. A jaké další kousky tvoří boho chic? Jedná se především o delší vesty či kabelky s třásněmi, kovbojské boty, gladiátorské sandály, velké šátky, krátké kožené bundičky, rozevláté vyšívané halenky či roztrhané džíny. K dotvoření dokonalého looku vám přijdou vhod i výrazné vintage doplňky v podobě náhrdelníků a náramků. Samozřejmě nezapomeňte ani na klobouk, který je důležitou součástí boho chic stylu.

Dokonalý boho chic look

A protože nejen outfit, ale celkový vzhled dokresluje styl, rozpusťte si vlasy a jemně je navlňte tak, aby účes působil tak trochu nedbale. Pokud jej budete chtít ještě ozvláštnit, můžete si po bocích zaplést dva copánky. S boho stylem si stejně dobře rozumí i ležérní drdoly. Co se týče make-upu, vsaďte na přirozený vzhled.

Napište nám

x