Hledáte nápoj na všechny vaše zdravotní problémy?

Publikováno 04.03.2017

Nehledejte dále, našli jsme pro vás ideální nápoj, který splní všechna vaše očekávání a je léty skutečně ověřený! Tento zázračný nápoj má název kombucha. 

Kde se to vzalo?

Kolem vzniku kombuchy se traduje spousta pověstí. Její původ nelze časově přesně určit, podobně jako se nedá časově ohraničit ani začátek užívání čaje. Předpokládá se však, že pochází z Číny. Přetrvává pověst, která hovoří o tom, že ve staré Číně uctívali kombuchu jako dar bohů. Prý přinášela dlouhý život a zázračnou sílu.

V čem spočívá zázrak

Kombucha je přirozeně žijící symbiotické společenství rozmanitých kvasinek, řas a různých mikroorganismů, typické pro lišejník. V něm během oxidačního a kvasného procesu proběhne mnoho komplikovaných chemických reakcí, přičemž se vytvoří několik zdraví prospěšných látek. Mezi ně patří především kyselina mléčná, která povzbuzuje trávení a prospívá k regeneraci střevní flóry.

Podporuje růst potřebných bakterií v celém trávicím traktu a zlepšuje látkovou výměnu svalstva. Také napomáhá prokrvení a aktivuje metabolismus jater. Dostatečné množství této kyseliny ochrání organismus před rakovinou. Dále obsahuje kyselinu glukuronovou, která u zdravého člověka vzniká v játrech. 

Tam se spojuje s jedovatými látkami, jako je nikotin, alkohol nebo léky, udělá je rozpustnějšími ve vodě a pomůže jejich vyloučení z organismu ve formě moči. Kromě toho v kombuše najdeme enzymy důležité pro látkovou výměnu a trávení, polysacharidy, které organismu dodávají potřebnou energii, vitaminy B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E, K, kyselinu listovou, železo, draslík, vápník, kobalt, měď, magnézium, mangan, sodík a zinek.

Příznivé účinky

Kombuchový nápoj se nazývá i elixírem života, protože látky, které jsou v něm obsaženy produkují bioenergii, čistou přírodní sílu bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších účinků. Jako jeden z mála přírodních přípravků odstraňuje z těla jedovaté látky, těžké kovy a nikotin, upravuje mikrobiální složení trávicí soustavy, vyživuje imunitní systém a je také oblíbeným prostředkem ke snížení tělesné hmotnosti.

Při zvýšené fyzické a psychické aktivitě urychluje regeneraci celého těla. Kromě toho skvěle chutná a jeho pravidelný příjem znamená pro člověka celkovou regeneraci a očistu organismu od škodlivých látek.

 

Nápojům nadopovaným umělými sladidly už dávno odzvonilo. Dokonalost a účinky samotné přírody se zatím nepodařilo nahradit žádnými syntetickými látkami. Sáhněte po kombuše a nepotrvá dlouho a vy na vlastní kůži zažijete, jak vám tento zázračný zároveň chutný nápoj prospěje.

Napište nám

x