Hippie styl je stále v módě

Publikováno 23.06.2017

Éra hippies neboli květinových dětí byla charakteristická především pro období šedesátých let. Nicméně ani v sedmdesátých letech se ho někteří nechtěli úplně vzdát. Hippie styl dokonce natolik ovlivnil módní průmysl, že prvky inspirované tímto stylem můžeme pozorovat dodnes.

Znaky hippie stylu

Hippie styl na první pohled poznáte podle několika málo typických znaků. Jedná se především o barevnost a rozevlátost. Mezi klasické kousky v hippie stylu patří například volná tunika, vesta s třásněmi, vytahané svetry či maxisukně. Hippie styl si zkrátka rozumí s volností. Zvonové nejsou jen džíny, ale do zvonu mohou být i rukávy u tunik, šatů či topů. Ne všechno však musí být maxi. Kromě dlouhých sukní můžete zkusit naopak i mini sukni či kraťásky. Jak samy vidíte, jedná se především o kousky oblečení, které se nosí v létě.

Hippie vzory

Hippie styl je známý i pro svou oblibu v barvách. Přesto žádný velký odvaz nečekejte. Mezi odstíny nechybí například béžová, bílá, hnědá, žlutá, bordó, oranžová či zelená. Dále rovněž nesmíme zapomenout ani na vzory, bez kterých se žádná milovnice hippie stylu neobejde. Jedná se především o indiánské motivy, květiny všeho druhů či batikovaný vzor.

Nezapomeňte na doplňky

 

Hippie styl si skvěle rozumí i s doplňky. Líbí se vám indiánské čelenky či šátek uvázaný ve vlasech? Výborně! K tomu si nasaďte sluneční brýle s barevnými sklíčky ve stylu lenonek a obujte sandály s vysokým šněrováním či boty s třásněmi. Váš outfit tak bude naprosto dokonalý. Pokud byste nechtěly vynechat ani šperky, kruhovými či jinými výraznými náušnicemi nebo větším množstvím náramků nešlápnete vedle. Co se týče kabelek, trefou do černého bude například menší crossbody taška s třásněmi. Jestliže si hippie stylem nejste příliš jisté, vyzkoušejte Boho chic styl, ve kterém se prvky hippie odráží.

Napište nám

x