Fialová ložnice: Elegantní a uklidňují

Publikováno 03.07.2017

Rozhodli jste se, že dáte vaší ložnici nový nádech, nebo stojíte před rozhodnutím, jak zařídit vaši ložnici v novém bytě? Jednou z barev, která vyvolává rozporuplné názory, je například fialová. Není však fialová jako fialová.

Výhody fialové ložnice

Věděli jste, že ložnice ve fialovém tónu má uklidňující účinky? Mimo jiné vnáší do místnosti klid, rovnováhu a harmonickou atmosféru. Přestože může na někoho působit fialová barva poněkud odvážně, věřte, že tento odstín výrazně napomůže ke klidnějšímu a spokojenějšímu spánku. Navíc je fialová údajně magickou barvou. Možná právě proto na mnoho osob působí tolik tajemně.

Fialová s nádechem luxusu

Jestliže se dobře cítíte spíše v elegantním a sofistikovaném prostředí, je pro vás vhodnější tmavě fialový odstín, který je mimo jiné symbolem přepychu. Jestliže ložnici doplníte o bílý či tmavý nábytek z masivu, získáte naprosto dokonalý interiér.

Svěží světlé tóny

Preferujete-li vzdušnost a lehkost, zaměřte se na světlou fialovou. Například jemná fialová v odstínu levandule je skvělou volbou, pokud se vám líbí vintage styl. K světlému fialovému tónu se pro změnu hodí světlý vzor nábytku či bílý nebo klasický vintage nábytek s patinou, který prostoru dodá to pravé kouzlo.

Barevné kombinace

Říkáte si, že vás fialová zaujala, ale přece jen kompletně fialová ložnice vás stoprocentně nepřesvědčila? Zkuste dát šanci například fialové v kombinaci se šedou, modro-šedou nebo s kontrastní bílou. V případě, že by fialová na stěnách přesto u vašeho partnera neprošla, zkuste ji promítnout v interiéru alespoň pomocí tapety, čalounění na křesle, přehozu přes postel, závěsech či koberečku.

Vhodné doplňky

 

Vzhledem k tomu, že fialová je sama o sobě výrazná, s dalšími barevnými doplňky to již nepřehánějte. Fialová sice ladí i se zlatou, nicméně řiďte se radou “méně je více” a sáhněte například po zrcadle ve zlatém rámu coby jednoho dominantního prvku. Ostatní dekorace ale volte již v neutrálnějším duchu.

Napište nám

x