Důležité tipy pro novou kuchyni

Publikováno 03.11.2016

Pokud budete zařizovat novu kuchyni, pak byste měli vědět, že je důležité i umístění instalačních trubek, otvorů pro ventilaci, elektrických zástrček a v neposlední řadě nesmíte zapomenout na to, aby se myčce nebo pračce daly otevřít dveře (pokud má čelní plnění).

 

Volte praktickou variantu

Můžete být velmi překvapení, jaké zboží můžete dostat od různých dodavatelů za jedny a ty samé peníze. A dbejte hlavně o to, aby zařizovací věci byly praktické. Pokud jste například malého vzrůstu, tak byste měli umístit varnou desku o něco blíže ke zdi a níže, aby se vám tam lépe vařilo.

 

Vhodný projekt a doprovodné práce a řemesla

Pokud jste si vybrali vhodný projekt, který bude splňovat vaše představy, je to dobře. Ale v nejčastějších případech se bude jednat o projekt, který potřebuje další úpravy, zeptejte se v kuchyňských studiích, jestli jsou schopni vám úpravy do projektu zařadit. Vyřaďte návrhy, které nejsou vyhovující a dodavatele, kteří nejsou ochotni ustoupit od svých původních názorů. Další důležitou záležitostí jsou doprovodné práce a spotřebiče. Dodává firma obkladače, instalatéra či elektrikáře? Může vám zajistit vestavěné spotřebiče a zabudovat je do kuchyňské linky? Pokud ne, nespěchejte a porozhlédněte se po jiné firmě.

 

Zaplaťte teprve po převzetí díla

Jakmile budete jisti, že máte dostatek peněz na to, abyste nejen koupili kuchyni, ale zaplatili obkladače, koupili elektroniku, pak můžete kuchyni závazně objednat. Platbu peněz nechejte až po dodávce. Pokud nebudete spokojeni, zpravte firmu o tom, že dodala například jiný profil dvířek, než jaký slíbila a trvejte na jejich výměně. Teprve po převzetí díla můžete zaplatit předem dohodnutou částku. Pokud byste totiž zaplatili dopředu, pak by dodavatel nebyl ničím vázaný a záviselo by jen na něm, jestli vám vyjde vstříc nebo ne. Mnoho dodavatelům jde spíše o kvantitu zakázek než o jejich kvalitu.

Napište nám

x