DÍTĚ VŠE ZMĚNÍ: 5 VĚCÍ, KTERÉ VÁS NAUČÍ AŽ RODIČOVSTVÍ

Publikováno 09.12.2016

Tušíte vůbec, jak se opravdu změnil poté, co se stanete rodičem?

Můžete Přečíst mnoho knih o rodičovství, vyzpovídat kolik jen chcete zkušení rodičů ... Naučit se být rodičem předtím, než se jím stanete, se jednoduše nedá. Pak však dostanete rychle-kurz, že si nestačíte ani uvědomit, v čem všem vás vaše dítě změnilo. Některé momenty jsou úsměvné, jiné měně. Pokud se jednou v tom šíleném kolotoči zastavíte, uvědomuji si například tohle:

1. Jste trpělivější, jen tak leccos vás nerozhází

Minule jsem sledovala na svém bezdětné kamarádovi reakce na činy asi čtyřletého chlapce, který rozhodně nebyl zrovna poslušným a kterého mele rodiče s sebou v restauraci. Rozčiluje se, jak je to možné, že rodiče nezasáhnou, vždyť ten malý jde všem na nervy, neví se vpratať do kůže a podobně. Co on udělal, kdyby Měl takového syna a tak dále. Ano na jedné straně Měl určitě pravdu.

Na straně druhé - já plně chápou i rodičů. Možná to, co ten chlapec dělal bylo to nejtišší nejlepší chování, jakým se on projevuje. Možná už nemohli reagovat na to co dělá, protože nic Nemělo efekt, tak se ho rozhodli ignorovat. Dívají se na Svého syna úplně jiným způsobem, protože vědí, co je to dennodenně vychovávat Takové dítě. Určitě na veřejných místech není jednoduché Resi podobné stavy a takové nemusí být příjemné být svědkem podobné situace, ale pravou je, že naše trpělivost roste s věkem dítěte. Naučíte se na chvíli nic nevnímá, abyste se vůbec mohli nadechnout. Ale trpělivost je i pozitivním a díky ní nereagujeme příliš nervózně nebe přehnaně, Což muzea na malé děti velmi špatně působí.

2. Změna pohled na reálné plánování

Víte, že Zatímco kdysi jste udělali to, co jste si předsevzali hned, se při dítěte málokdy dá.

Obvykle i zde ranní kávu pijeme prubezne celý den a Stejně se to, co chceme Udělat přetahuje. Mnohé maminky jsou z TÉTO bezmoci Nejdříve nervozitě, ale dopoledne se prostě vzdají - nic jiného ani nezbývá. I to nás učí být trpělivějšími.

3. Znáte skutečný strach

Naše vnímání světa prochází Různé stupni. Když jsme dětmi si ho velmi neuvědomují a vše vzdáleny obdivujeme, v pubertě je celý svět pro nás menší než špendlíková hlavička, ale když se nám narodí dítě a začne být i trochu samostatné, začnete ho vnímat úplně jinak.

Ve strachu o zdraví a život dítěte, které se snažíme ochránit za každou cenu se dostáváme někdy až téměř do úzkostných stavů či paranoiou z představu, co všechno se Může stát.

Strach budete zažívat téměř vždy a všude, nebe i v autě se Může cokoliv stát, i na hřišti, dokonce i tehdy, když se jen vyberete na procházku.

Nemluv o probdělých nocích při dítěti, když má Horecký, návštěvu lékaře, či nemocnic, Prvním okamžiku, kdy bude chvilku v klidu sám, v bytě sám, když půjde poprvé sám do školy ...

Napište nám

x