Co způsobuje bolesti hlavy?

Publikováno 02.01.2017

Častým problémem, kterému čelí velké množství lidí, jsou bolesti hlavy. A přitom takové bolesti mohou mít poměrně jednoduché vyléčení, než by se dalo možná očekávat. Aniž je potřeba polykat jedovatě růžové tablety, je rozhodně lepší zvolit jednodušší a často i účinnější metodu, která ale nebude mít vedlejší účinky.

Nedostatek vody

Kdo málo pije tekutiny, zvláště pak čistou vodu, může trpět opravdu neskutečně odpornými bolestmi hlavy. Může se to zdát jako neskutečné, ale pravdou je, že pokud máte nedostatek vody v těle, pak s největší pravděpodobností budete trpět tak silnými bolestmi hlavy, které vás budou omezovat v činnostech běžných, i těch zájmových. Nebudete dojmu, že trpíte až nepřirozeně moc za to, že vám chybí dostatek tekutin, ale pokud si uvědomíte, že většinovou část našeho těla tvoří voda, pak to nedostatku právě tělo volá varovným signálem. Spíše než tak polykání chemických produktů, jež mají vedlejší účinky a zatěžují orgány v těle, si je možno prvně pomoci doplňováním tekutin, zejména vody.

Čerstvý vzduch

Pobyt v uzavřených a nevětraných prostorách se může projevit jako bolest hlavy. Nedostatek čerstvého vzduchu tak snadno může působit na lidský organismus a způsobovat bolesti hlavy a také únavu. Toho se lze zbavit větráním uzavřených prostor a také procházkami na čerstvém vzduchu i v době, kdy je zimní období.

Špatní držení těla

Nepříjemné bolesti hlavy jsou také způsobovány špatným držením těla, zejména v oblasti šíje. Pokud sedíme často u počítače, obvykle ve špatné poloze, kdy hlavu skláníme, pak namáháme trapézový sval, což se dlouhodobým problémem může ukázat jako dost silná bolest hlavy i zad. Toho se dá vyvarovat častým protahováním, uvědomění si špatného držení a pak také procvičováním, posilováním svalů a masáží.

Jestliže i nadále probíhají silné bolesti hlavy a to často, pak je zapotřebí vyhledat lékaře. Rozhodně však nepomůže pravidelné polykání tablet, to má být pouze jako dočasné řešení.

Napište nám

x