Co se stane s Vaším tělem, když vynecháte svačinu?

Publikováno 03.01.2017

Není nic horšího pro vaše zdraví a postavu jako vynechávání svačiny. Co se děje s vaším tělem pokud tak děláte? Jogurt s vločkami na snídani, pak 10 hodin v práci o hladu (neměli jste čas!), A ve večerních hodinách útok na ledničku: dvouchodový oběd, čokoládová tyčinka, zmrzlina a oříšky.

Stop! Nazpět! Uprostřed milionu věcí, které musíte udělat, poskytněte tělu zdravé živiny, jejichž konzumace je opravdu důležitá. Proto si předem naplánujte co sníte, a siahajte po 4-5 jídlech denně každé 3-4 hodiny: snídaně, oběd, lehká večeře a rychlý snack dopoledne i odpoledne. Trápení žaludku hladovkou a pak zaplnění ho všem možným nejenže zničí vaše představy o krásné postavě, ale také negativní vliv na zdraví a vitalitu. Co se děje v organismu, pokud vynecháváte svačinu?

 

1. Drasticky klesá hladina cukru

V momentě, kdy vynecháte svačinu nebo svačina, hladina cukru klesá. Ba co víc, pokud zapomenete i na snídaně, hladina cukru bude nízká během celého dne. Jaký je důsledek? Budete unavení, smutní a vystresovaní, nakolik se automaticky zvýší hladina kortizolu, tj stresového hormonu. Pamatujte na to, že ne to abyste se cítili fit a plný energie, musí být hladinu cukru ustálená.

2. Mozek přestane fungovat správně

Pokud vynecháte dopolední či odpolední svačinku, odepíráte tělu podstatné živiny. Mozek se zamlžuje. A jak se cítíte? Jste podrážděná, máte výkyvy nálady, problémy s koncentrací, klesá účinnost a myslíte zejména na jídlo. Mýlíte se pokud si myslíte, že pomůže sežrání dalšího snacku. Tělo bude i nadále fungovat v úsporném režimu a vaše nálada se nezmění. Už vůbec se vám nebude chtít cvičit a ani pohnout se z domu.

3. Zpomalení metabolismu

Zdá se vám, že hladovka a vynechávání snacků je způsob na rychlé shození pár kilogramů? Mýlíte se! Pokud vynecháte jakýkoliv chod dne, organismus přepne do režimu "hlad", a začne šetřit energii. Pak se zpomaluje metabolismus a pokud sáhnete po jídle později, nebude tak efektivně spálené a využity. Tělo ho uloží do zásob.

Napište nám

x