Co nesmí chybět žádné ženě při péči o vlasy

Publikováno 19.12.2016

Vlasy jsou korunou krásy. Alespoň se tak říká, což platí především pro ženy. Bohatá, hustá hříva plná lesku je příjemná nejen na oko, ale i na dotek. Dokonale vypadající účes udělá velké divy. Majitelce zvedne přirozeně sebevědomí a okolí přitahuje svým pohledem.

Nespravedlnost versus péče

Jenže ne každá má to štěstí a od přírody jsou její vlasy husté, lesklé a pevné zároveň. Nic ale nezmůže naříkání nad nespravedlností světa, je potřeba uvědomit si, že za vším tím může být i dobrá péče o vlasy, protože i žena, která má hustý porost na hlavě, nemusí mít okouzlující vlasy, pokud o ně nebude dobře pečovat.

Bez mytí to jen tak nepůjde

Základem by vždy mělo být správné mytí. Když si vlasy myjete často, mohou se zbytečně vysoušet, lámat a být oslabené. Když se vám hodně mastí, je dobré použít suchý šampon. Na trhu je několik značek, vybírejte však raději ty ve spreji. Jejich aplikace je mnohem pohodlnější. A pokud máte vlasy zplihlé či jemné, vhodné bude zvolit suchý šampon pro objem vlasů. Funguje tak trochu i jako lak na vlasy.

Vysoušení

Když už jsou vlasy mokré, je vhodnější je nechat volně uschnout. Fénování volte při výjimečných situacích, jinak se vám budou hodně lámat, třepit a obecně ztratí lesk i vitalitu. A když už používáte fén, či kulmu nebo žehličku, používejte ochranné prostředky.

Úprava vlasů

Záleží na struktuře vlasů, ale základem u všech je správné pročesání. Pokud jsou vlasy spíše zplihlé, bude potřeba jim dodat objem. Použít vhodný přípravek na objem se doporučuje více na vlhké vlasy, na konečnou úpravu pak zvolte lak na vlasy.

Tip

Vždy mějte u sebe i malý lak na vlasy. Dnes jsou běžně k dostání. I v malé kabelce je na něj místo a tak je možné si poupravit účes i na veřejnosti. Doplnit skládací kartáč na vlasy, s malým zrcátkem a poradíte si i v hlubokém lese. Když vaše vlasy budou krásné, přidá vám to do celkového půvabu velkou část.

Napište nám

x