Chlupaté pantofle: Módní výstřelek letošní sezóny

Publikováno 26.06.2017

Říkáte si, zda to s chlupatými pantoflemi, které zakotvily na pultech obchodů myslí  návrháři skutečně vážně? Jedná se o trefu do černého či absolutní šlápnutí vedle?

Hit jménem pantofle

Ono už samotný hit klasických pantoflí připomínajících zdravotnickou obuv, které jsou sice již na první pohled maximálně pohodlné, ale že bychom je měli nosit jinam než po doma či zahradě, budil mezi širokou veřejností rozpaky. Světě div se, stačilo chvíli a pantofle se staly součástí našich ležérně laděných outfitů. Nosí se k šatům, sukním i kalhotám. Pantofle mohou být jednoduché, kožené, barevné i vzorované. Módní průmysl však nenechává nic náhodě.

Pantofle s kožešinou

Aby se nám na první pohled obyčejné pantofle příliš neokoukaly, nechali se návrháři pravděpodobně inspirovat zimními chlupatými botami. A ano, i pantofle nás nyní dokážou slušně zahřát. Samozřejmě v první řadě jde o design, ale chlupaté detaily nezdobí jen vnější strany pantoflí, ale mnohdy jsou jimi pantofle nebo sandály doslova vystlané. Při chůzi se tak nejednou možná zarazíte, zda jste se doma nezapomněli přezout z vašich papučí. Pokud se nebojíte extravagance a toho, že stoprocentně budete vyčnívat z davu, pořiďte si trendy chlupaté pantofle.

Značkové pantofle

 

Do chlupatých pantoflí se zamilovaly i některé celebrity. Například populární zpěvačka Rihanna dokonce navrhla kolekci pantoflů FENTY by PUMA, kde narazíte na chlupaté pantofle hned v několika barvách. Nechybí mezi nimi černá, šedá, bílá ani růžová. Vůbec jednou z první značek, která ale představila pantofle s kožíškem, byl italský módní dům Gucci. V jejich letošní kolekci nechybí již několik desítek typů i barevných provedení této módní obuvi. Tento trend ovšem nechybí ani na pultech obchodů s běžnou konfekcí, jako je například španělská Zara. Ať už vyzkoušíte chlupaté sandály či pantofle, nezapomeňte, že se nosí na bosou nohu. Jejich účelem není zahřát, ale ohromit.

Napište nám

x