Chcete si udělat vlastní lak na nehty v oblíbené barvě? Je to jednoduché!

Publikováno 06.12.2016

Lak na nehty učiní velmi oblíbený doplněk jemné ženské ruce a jako kosmetická pomůcka se využívá již století. V tomto článku vám ukážeme, jak si můžete vyrobit vlastní lak na nehty.

Ve většině případů se pěstěné ruce vnímají jako jedno z kritérií dobrého stylu u žen. I z tohoto důvodu vám v dnešním článku prozradíme pár zajímavostí o laku na nehty, o kterých jste pravděpodobně vůbec netušili.

Lak na nehty je starý více než 5000 let

Existují náznaky, že lidé žijící ve starověké Číně, asi 3000 let před naším letopočtem, používali směs včelího vosku, vaječné bílků a

pigmentů ze zeleniny. Touto směsí si dámy z vysoké společnosti zdobily nehty.

Ve starověkém Egyptě barevné nehty indikovaly příslušnost k třídě - dámy z nižších tříd nosili světlé a neutrální barvy, zatímco ohnivá červená byla vyhrazena jen pro ty vysoce postavené.

Tmavší lak na nehty se opravdu rychleji oloupe

Ačkoli mnoho žen si myslí, že poškození na tmavém laku je způsobeno především silným kontrastem mezi světlem a tmavým lakem na nehty, není to pravda. Může se to sice zdát, díky optickému klamu. Ve skutečnosti je třeba vědět, že tmavé laky na nehty se opravdu sloupnout mnohem rychleji než neutrální a světlejší laky na nehty. Příčina spočívá v tom, že tmavé laky obsahují více pigmentace a mají rozličnou konzistenci od "světlejších" barev.

Důvod spočívá v tom, že se tyto barvy jsou pigmentace, nebo mají jinou konzistenci než světlejší barvy.

Abyste se vyhnuli odlupování laku, potřebujete nanést jednu silnější vrstvu laku, namísto dvou tenčích.

Jak si vybrat barvu

Máte oblíbenou barvu laku? Podle mnoha expertů výběr barvy není náhodný. Několik studie poukazují na to, že výběr barvy laku souvisí s vaší momentální náladou a myšlenkami. Většina sebevědomých žen sáhne po červené. Paradoxně, po červené sáhnou i ty ženy, které naopak potřebují posílit své sebevědomí. Klidné a citlivé ženy si vyberou růžovou, ženy. Ty, které si s ničím nedělají starosti, sáhnou po neutrálních barvách.

Můžete si vyrobit i vlastní lak na nehty

Na internetu je několik návodů, které vám ukáží, jak si vyrobit vlastní lak. Nejjednodušší cestou je smíchat průsvitný lak s oblíbeným

očním stínem. Tak dosáhnete požadovanou barvu laku, která vám bude skvěle ladit k make-upu.

Napište nám

x