Bomber aneb legenda se vrací

Publikováno 22.05.2017

Jejich sláva se hvězd dotýkala již během první světové války. Tehdy se jim ještě říkalo flight jacket neboli pilotka. Jak sám název napovídá, nosili je původně vojenští piloti. Tento ikonický kousek, který dnes seženete pod označením bomber, nesmí chybět v žádné skříni milovníků módy. A protože na něj v dnešní době narazíte skutečně na každém roku, podíváme se, v čem popularita bomberu vlastně tkví.

Bomber dříve

Během první světové války si letci oblíbili lehkou bundu, která je dokonale chránila před větrem a chladem. Původním materiálem, ze kterého se předchůdkyně bomberů šily, byla kůže. Aby však v bomberu nebyla zima, tak se podšívka šila z ovčí vlny. Později byl využíván i nylon, a to především z hlediska praktičnosti a komfortu. Jak vidíte, nejen nadčasový trenčkot, ale i bomber začal svou historii psát v armádě. Mezi nejoblíbenější barvy tehdejší doby patřila nejen olivově zelená, ale taktéž tmavě modrá nebo klasická černá.

 

                  

Dnešní verze bomberu

I 21. století bomberům přeje. Není tak divu, že jej ve svých kolekcích mají taková jména, jako je například módní dům DIOR, Yves Saint Laurent či další světové značky. Bomber ale nechybí ani v běžných konfekcích. A jak dnešní bomber vypadá? Stále se jedná o lehkou a tenkou bundičku, která nikdy nepřekrývá pás. U bomberu rovněž nehledejte kapuci. Nenajdete ji tam. Bomber můžete pořídit jak v jednobarevné variantě, a to od černé přes modrou, růžovou až po pastelové či metalické odstíny, tak s nejrůznějšími potisky a vzory.

Jak bomber nosit?

Bomber je univerzálním prvkem, který lze hravě zkombinovat jak s ležérním, tak elegantním outfitem. Jde vždy pouze o to, jaký bomber vyberete a jak sestavíte zbytek outfitu. Bombery můžete sehnat jak kožené, saténové, tak jsou k dostání i bundičky z prodyšných materiálů, které se hodí obzvláště pro sportovní účely. Kožené varianty bomberů jsou například skvělým kouskem, pokud se chystáte na nějakou večerní akci. Velmi populární jsou letošní sezónu opět květinové vzory, a proto se nebojte sáhnout i po romantickém bomberu s květinami, který nádherně vypadá například s jednobarevnými maxišaty. Při kombinování nezapomeňte opět na to, že čím jednodušší a obyčejnější bomber je, tím více výraznější doplňky můžete zvolit a naopak. Celkový look by tak vždy měl být oslnivý, nikoli přeplácaný.

Napište nám

x