8 návyků, které charakterizují dokonalý pár

Publikováno 05.02.2017

Šťastný vztah je souhrn okolností, kterým většinou nevěnujeme pozornost. Šťastný pár jejich dělá každý den a jsou pro něj samozřejmostí. Platí to i ve vašem případě?

 

Chodí spát ve stejnou dobu

Na začátku známosti to není nic těžké, vždyť každý den končí sexem, ale čím dhše vztah trvá, tím je uléhání si ve stejnou dobu těžší. Ukazuje se to jako opravdu podstatná věc. Psychologové tvrdí, že to pár sbližuje. A není příjemnější zakončení dne jako usínání v objetí své lásky.

 

Dělají něco společného

Je skvělé mít společné hobby, kterému věnujete oba svůj čas. Pokud šťastným párem společné hobby chybí, vytvoří si jej. Pokud ona miluje jízdu na kole, on jí bude dělat společnost. A co když je on zanícený rybář? Ona půjde na lov s ním! Nejde o obětování se. Šťastné páry chtějí jednoduše s sebou sdílet své vášně.

 

Respektují se

I během hádky. Co znamená hádat se s respektem? Nevytýká druhému chyby a slabosti. Nekritizovat osobu, ale to, co udělala. Nekřičet, pouze přednést svůj úhel pohledu. Pokoušet se o smíření, nikoli o prohlubování konfliktu.

 

Drží se za ruce

Lidé, kteří jsou s sebou šťastní, touží po fyzickém kontaktu. Drží se za ruce nebo objímají.

Nikdy neskončí den pohádaní

Zlatá rada, kterou opakují i zkušení ve vztazích. Nekončete den v hněvu, vždy spíte spolu, nedovolte aby jeden z vás odešel na gauč, i keďna sebe nedokážete ani podívat. Půlnoc je manželským deadlinom na ukončení hádky. Pro budoucnost se vyplatí tuto radu dodržovat.

 

Volají si během dne

Pouze zkontrolují, zda je vše jak má být. Nebo si řeknou, že se milují, dají parner vědět, že na něj myslí a čekají na setkání s ním. Osoby, které tak činí, ujišťují partnera, že je pro druhého důležitý.

 

Přitulí se na uvítanou i před odchodem

Partneři, kteří se srdečně vítají i loučí, mají pocit, že k někomu patří a jsou pro někoho důležití.

 

Říkají si "Miluji tě" každý den

Banalita? Ale nestane se, že na to zapomenete? Někdy jsou ty dvě slova jako med. Hojí rány, odbourají všechno zlo. I když lásku třeba dokazovat činy, nezapomínejte na slova.

 

Napište nám

x