7 varovných příznaků, že nepijete dostatečné množství vody!

Publikováno 23.11.2016

Většina lidí si myslí, že pijí dost vody bez ohledu na to, kolik jí vypijí! Co se však ve skutečnosti děje? Mnoho lidí je chronicky dehydrovaných a nemají dostatek vody, aby fungovaly co nejlépe. Podívejte se na seznam varovných příznaků a zamyslete se, zda jste mezi nimi. Po přečtení článku si dejte sklenici vody.

1. Frekvence močení 

Zdravý člověk močí v průměru denně 6x až 7x. Pokud si všimnete, že močíte o dost méně třeba 2x až 3x denně, může to být signál, že máte v těle nedostatek vody a to může vyvrcholit až k selhání ledvin. 

2. Suchá kůže 

Zdravá kůže je většinou hydratovaná a měkká na dotek. Suchá kůže je projevem dehydratace. Se suchou pokožkou si uvědomíme, že potřebujeme hodně balzámu a krému na ruce, aby jsme udrželi pokožku hydratovanou. 

3. Bolest hlavy 

Když narazíte na bolest hlavy, která je neobvyklá, je to důsledek dehydratace. Všimněte si, že se tato bolest zhoršuje společně s pohybem, když si sednete nebo něco zvednete. V tomto případě pijte vodu a odst častěji. 

POKRAČUJ NA DALŠÍ STRANU

[konec_stranky]

4. Sucho v ústech 

Může to být spojené s nedostatkem vody v těle, nebo používáte léky, které mohou způsobit nižsí produkci slin v ústech. Když máte problém se suchými ústy mějte vždy po ruce flašku s vodou a v pravidelných časových intervalech pijte.

5. Barva moči

Když jste dehydratovaní, mělo by vám být jasné, že jste dehydratovaní. Pokud si všimnete výrazné změny v barvě moči, tak pravděpodobně trpíte dehydratací a vaše tělo potřebuje okamžitou dávku vody. 

6. Hlad 

Někdy tělo projevuje pocit žízně ikdyž jste hladoví. Proto tedy, pokud už jste jedli a stále máte pocit hladu, tak se ještě jednou napijte. 

7. Závratě 

Někdy může tělo ztratit dost tekutin, což způsobí nahromadění tekutin ve vašem vnitřím uchu a poté máte pocit závratí a dehydratace. 

Napište nám

x