7 tipů pro krásné a zdravé nehty

Publikováno 20.03.2017

Ne každá žena se může chlubit krásnými pěstěnými nehty. Mnohdy jsou nehty tak vysílené z umělých a gelových nehtů, které se na ně nanáší, že ztratí svůj lesk a přirozený zdravý povrch. Abyste předešli suchým a lámavým nehtům, řiďte se následujícími sedmi tipy.

Doplňujte vitamíny a minerály

Dostatečný přísun vitamínů a minerálů je důležitý, a to nejenom pro naše nehty, ale pro celkové zdraví. Proto si kupte kombinaci vitamínů a minerálů, jako je například vitamín B2, B6, vápník, zinek a vitamín C a vyzkoušejte několikatýdenní užívání. Pokud vám nesedne jedna varianta kombinací vitamínů, zkuste jinou.

Je pravda, že někdo tyto tablety nepoužívá, jelikož podle nich, přijímají dostatečné množství vitamínů a minerálů z potravin. Ale takovou rybu nebo luštěniny nejíme přece každý den, proto bychom měli všechny tyto látky doplňovat pomocí tablet, a to obzvlášť, pakliže se cítíte unavení a bez energie, i když jíte zdravě.

Používejte olejíčky na nehty

Kůžička okolo nehtů je velmi háklivá na změny počasí. Zima a studený vítr jí rozhodně neprospívá. Snažte se ji proto chránit. V zimě si vezměte rukavice, které budou chránit i vaše ruce, v létě si kromě dlaní a prstů krémujte i nehty a jejich lůžko. Kůžička má totiž sklony
k tomu být suchá a praskat, a tím se tvoří i nepěkné a bolestivé záděry.

Nejlepším řešením je kromě krémování používání olejíčku na nehty. Tato báze často obsahuje vitamíny a látky na zpevnění nehtů, a také pomáhá krátkým nehtům znovu narůst. Nehtový olejíček slouží také jako ochrana před škodlivými vlivy počasí, a ještě k tomu krásně voní.

Dopřejte si masáž

Po celodenní práci je potřeba si někdy odpočinout, tak proč to nezkusit třeba v nehtovém studiu, kde kromě pedikúry a manikúry studio nabízí i masáž nehtů a prstů.

Masáž je důležitá, jelikož se při ní uvolníte, a navíc vám nehtová manikérka natře nehty speciálním olejíčkem, který může být těžko k sehnání.

Nechte nehty odpočívat

Jestliže si potrpíte na umělé nebo gelové nehty, ale vaše nehty vypadají po sloupnutí umělých nehtů ošklivě a zanedbaně, je potřeba si na chvíli dát pauzu od gelů a umělých povrchů. Při nich totiž nehet nemůže správně dýchat a začne se různě deformovat.

Proto se doporučuje používat umělé a gelové nehty jen krátkodobě, a pak nechat nehty chvíli odpočinout a dopřát jim masáž a olejíček.

Správně je pilujte

Když právě nemáte na nehtech žádné umělé nehty, musíte se naučit, jak nehty správně pilovat, aby se netřepily. Důležitý je výběr správného typu pilníku. Nejšetrnější je skleněný pilník, avšak ne všem vyhovuje. Existuje ale i například dřevěný pilník, který opiluje nejhůře přístupná místa na nehtu.

 

Jak je lakovat a odlakovat

Jestliže si lakujete nehty sama a nechodíte často na manikúru, měla byste vědět, že se před lakováním pod nehty vyplatí dávat nějakou bázi nebo olejíček a až když zaschne, nalakovat je nejprve bezbarvým lakem a až nakonec určitým barevným lakem. Nehty pak nebudou tolik zatěžované, a navíc bezbarvý lak udrží nešetrné laky dále od nehtového lůžka, a tak se nebude nehet tolik ničit.

Při odlakování používejte nejlépe laky bez acetonu, laky s ním nehty nešetrně vysušují. Můžete si vybrat i s příjemnou vůní, nebo s látkami podporující sílu nehtů. Po odlakování si nezapomeňte nehty umýt a usušit a až poté nanést olejíček nebo nehtovou bázi.

Nekousejte si je

A nejdůležitější rada na závěr – nakousejte si kůžičku u nehtů ani samotné nehty. I když se vám zdá, že vyrůstající kůžička u nehtu s ním nijak nesouvisí, je naopak tou nejdůležitější součástí nehtu. Kůžička slouží k ochraně nehtu, takže když ji okoušete nebo odstřihnete, nehet už nemá co chránit a často se celý nalomí. 

Napište nám

x