7 důvodů, proč nosit černou!

Publikováno 27.03.2017

Ve všech obchodech dnes naleznete opravdu rozmanitou paletu barev oblečení, proč tedy nosit a mít ve svém šatníku i černou? Černá je prostě barva, která se hodí ke všemu. A když si například koupíte nějaký nový módní kousek, a ještě se neodvažujete experimentovat, takové černé kalhoty nebo sukně nikdy nic nezkazí. Pak si můžete vzít kárované nebo jinak výrazné tričko a díky černé barvě nic nezkazíte.

 

Jaké kousky mít?

Černá je tak univerzální barva, že byste měla mít od každého oblečení alespoň jednu věc. To znamená mít alespoň jednu černou sukni, šaty nebo kalhoty, černé lodičky nebo tenisky, černý svetr nebo kardigan a nejlépe i černý kabát nebo bundu. V neposlední řadě se hodí mít i nějaký černý kulich nebo čepici a alespoň jednu sérii černého spodního prádla. 

 

1. Černá zeštíhluje

Je důležité zmínit i to, co všechny ženy už ví, a to, že černá barva zeštíhluje. Proto se do černé odívají zejména dámy, které chtějí schovat bříško nebo nepěkné faldy. Černá barva ale nemusí být jenom odstínem pro zakrytí nedostatků, ale i stylovou barvou, která se dá se vším kombinovat. Třeba takové černé lodičky s modrými šaty doladěné černým páskem z vás udělá módní ikonu večera.

 

2. Černé oblečení je nutnost

Takové šaty nebo sukně v černé barvě jsou prostě nutností. Jednou za čas přece potřebujete ukázat svou sílu a zároveň eleganci, která tkví právě v nevýrazných barvách jako je i černá.

 

3. Lodičky nebo tenisky v černé se hodí

Černé boty jsou prostě univerzální. K barevnému oblečení snad nikdo nemá tenisky ve stejné barvě jako jeho kousky, proto jsou i černé boty nebo lodičky důležité.

 

4. Černá je stylová 

Ať už chcete nebo ne, díky černé barvě si vždy zachováte styl. Můžete k ní nosit cokoliv, a i přesto nebudete jako pěst na oko.

 

5. Černé spodní prádlo je sexy

Jestliže chcete vypadat před svým přítelem opravdu přitažlivě, vezměte si na sebe pro jednou pouze jednobarevné černé spodní prádlo. Pak se partner nebude soustředit na nový vzor na kalhotkách nebo větší mašličce u kostice podprsenky, bude se soustředit pouze na vás.

 

6. Hodí se k ní výrazné doplňky

Kdy jindy si vzít výrazné řetízky a náušnice než právě, když si vezmete černé oblečení? Opravdu velké vintage náušnice nebo náhrdelníky vyniknou nejlépe na elegantní černé a celkově vám dodá šmrnc.

 

 

 

7. Černá je pro sport dokonalá

Nejste ve sportu tak dobrá, aby se vám pod sportovní podprsenkou rýsovaly pevné břišní svaly? Nevadí, jelikož černá se bude hodit i při pravidelném tréninku. V černé si nebudete připadat tak nápadně a zároveň se opticky zeštíhlíte a nebudete se cítit nepříjemně vedle vysportovaných těl vašich sokyň. 

Černé oblečení se hodí i na běhání, zahradu nebo jakoukoli činnost, kde se můžete aspoň trochu ušpinit. V tomto ohledu je černá dokonalá, protože, i když spadnete při běhání na kolena, na černé se prach snadno otřepe a nečistoty nejdou vidět.

 

Napište nám

x