6 příčin jak vám škodí boty na vysokém podpatku. Věděli jste o nich?

Publikováno 19.11.2016

Věci které si umíme s radostí užívat nejsou vždy pro nás bezpečné. Tak si například vezměte v úvahu následující příklad. Nošení bot na vysokých podpatcích - vaším nohám vědí způsobit pořádnou bolest. No to ženy dnes neodradí od každodenního nošení. A pokud se toho nevíte vzdát podívejte si co se děje s vašimi nohama když je nosíte.

 

Nepřirozená poloha nohy na vysokém podpatku

Berte v úvahu lidsky přirozenou pozici nohy. Byli jsme předurčeni chodit na patách kde přemisťujeme svou váhu při chůzi. Podpatky to změnily. Studie v JAMA prokázaly, že nošení na podpatku umístí nohu do nepřirozeného tlaku které přesouvá naši váhu na přední část chodidla. Tento efekt se zhorší když se budeme v nich častěji pohybovat. V průběhu času nám může oslabit patu kvůli nadměrného množství stresu na přední části nohy.

 

Co se stane s Tvým tělem když si obuješ takové podpatky?

Díky moderní medicínské technologií, výzkumné pracovníky a doktorů si můžeme přesně zjistit jak reaguje tělo když žena nosí podpatky. Způsobuje to, že žaludek je posunut dopředu a zadek je posunutý dozadu. Možná to vypadá působivě ale změní to naše přirozené rozložení hmotnosti na záda a dostáváme tak přetížení páteře.

Některé zprávy ukázaly, dokonce jeden obratel tlačil dopředu přes jiný co způsobil důsledek opotřebení vysokým podpatkem. Toto je velmi bolestivý stav a riziko které na sebe ponesete.

Snad nejhůře na nošení podpatků je to, co dělají vašim nohám. Vzhledem k změněné pozice vašeho lýtkového svalu. Ten bude kratší a zkrátí Achillovu šlachu. To neublíží ale určitě si to všimnete když si je sundáte a vrátíte se do přirozené polohy nohou.

Když budete chodit bosí po domě tak si vaše noha udržuje 90 stupňů. Najednou, vaše Achillova šlacha bude pod obrovským množstvím tlaku. Může to vést k protržení šlachy.

Nebezpečí?

Za určitých podmínek riskujeme zranění když je budeme nosit pravidelně. Toto jsou jejich nejčastější příčiny nošení.

 

1. Natažení svalů kolem kotníků

2.Bolesti zad kvůli vašemu těžišti které se posune

3.Oslabenie Achillovy paty

4.Znecitlivenie prstů

5.Trvalé poškození nervů v prstů

6.Oslabené lýtkové svaly

 

Nechceme Vás od nich zcela odradit ale musíme si uvědomit kde jsme schopni až zajít kvůli kráse a zdraví. Pokud je hlavně nosíte při speciálních příležitostech. Nejlepší prevencí proti poškození nohou je chodit chvíli naboso.

Napište nám

x