5 tipů, jak správně pečovat o své vlasy

Publikováno 15.04.2017

Vlasy na ženě působí jemně a smyslně a díky nim si každá získává přízeň mnoha mužů. Není tedy divu, že se ženy o své vlasy nejvíce starají, pomáhají si různými přípravky a pravidelně si zajdou ke kadeřnici. Pokud ale patříte k těm, které mají naopak zplihlé a zničené vlasy, řiďte se následujícími tipy, jak o vlasy správně pečovat.

Na délce vlasů záleží

Určitě sama víte, jaká délka vám sluší nejvíce. Jestliže máte dlouhé vlasy a potrpíte si na ně, ale přesto nemáte potřebný objem ani zdravě vypadající vlasy, je potřeba je jednou za čas zkrátit. Mohlo by se to zdát jako dlouhá doba, než vlasy znovu narostou, ale opak je pravdou, ustřižením vlasů po delší době, kdy jste je nechaly ladem, požene vlasy k zesílení a k rychle nabrané délce. Proto nemějte strach a jednou za čas dopřejte svým vlasům regeneraci.

Jestliže však máte krátké vlasy, a i přesto je máte zničené, na vině možná nebude dlouho nestříhaná délka vlasů. Možná vám chybí vitamíny, proto si v nejbližší lékárně kupte nějaké na posílení vlasů, jako je například zinek. Taky vám může chybět přirozená ochrana vlasů, proto neuškodí si nabarvit na čas vlasy nějakou olejovou barvou, která je bude chránit, než se znovu zlepší jejich struktura. V neposlední řadě můžete zkusit domácí masky na vlasy za pomoci rozšlehaného vajíčka nebo oleje.

Vybírejte si kvalitní přípravky a šampony na vlasy

Jedna z možností, proč máte zplihlé vlasy, je to, že používáte nekvalitní přípravky a šampony na vlasy. Podívejte se na svůj šampon, jestli obsahuje nějaké přidané látky, které posilují vlasy nebo jim pomáhají k ochranné vrstvě. Pokud ne, sáhněte po lepší značce, nebo si kupte jeden lepší přípravek v podobě olejíčku na vlasy, a tím si pravidelně vlasy stříkejte. Je to jednodušší než domácí varianta oleje a taky tyto přípravky krásně voní, takže zároveň i zaujmete.

Další důležitou kapitolou je kondicionér nebo balzám na vlasy. Nejlepší je, když si koupíte stejnou řadu přípravků, tedy budete mít stejnou vůni šamponu a k tomu i kondicionér či balzám. Nanášejte ho pak pouze na spodní vlasy, nikoliv na celou délku. Naneste jej opravdu jen na poslední čtvrtku z délky vlasů, aby se vám zbytečně nemastili vlasy dříve.

Chraňte vlasy před větrem

V studeném, sychravém a větrném počasí byste měla své vlasy chránit čepicí. Pokožka hlavy je citlivá, a proto můžete mít zničené celé vlasy. Před tímto počasím si naneste i olejíček, který ochrání zbytek vlasů, které nejsou schované pod čepicí.

Vyvarujte se přílišnému fénování

Jak bylo řečeno, vaše vlasy vítr ničí, proč si tedy vlasy často foukat, když můžou uschnout přirozenou cestou? V tomto případě nejvíce vlasům vadí suchý a horký vzduch, který na ně dopadá. Zatímco je jedna část vlasů už úplně suchá, jiná se už usušila a dalším fénováním se příliš vysušuje. Proto nejlépe fénujte krátkou dobu, a nakonec nechte vlasy přirozeně doschnout.

 

Dávejte si pozor na chlór

Stejně jako přílišný vítr a fénování, i nadbytek chlóru vlasy ničí. Proto si při koupání
v bazénu stahujte své vlasy do drdolu nebo culíku, aby nebyly přílišně zatěžované chlórem, nebo je ihned po vykoupání v bazénu osprchujte čistou vodou s šamponem

Napište nám

x