5 neškodných slovních spojení, kterými vámi muž manipuluje.

Publikováno 14.11.2016

Dejte si pozor na muže, který se s vámi takto mluví. Jde o důkaz toho, že vámi manipuluje.

Verbální násilí je také nebezpečné jako to fyzické. A možná ještě nebezpečnější, protože ve většině případech se podceňuje. Slova bolí, a rány po nich se těžko hojí. Pokud posloucháš, že si hloupá a bezcenná, časem tomu začínáš věřit. Ale osoby, které verbální útočí často nevolí takové slova. Někdy jsou zdánlivě jemné fráze skrytým pohrdáním toho druhého. Proto nikomu nedovolte aby se s vámi takto mluvil a vyvarujte se tomu i vy.

“Jsi příliš citlivá!”

Jde o časté slovní spojení, které odvrací pozornost od agresora. Nelíbí se ti jak se s tebou mluví? Jeho slova tě přivádějí do pláče? Je to tvá vina, protože si příliš citlivá! Typická manipulace. Toto spojení je využíváno nejen mezi dospělými, ale i mezi dospělým a dítětem.

“Ty vždy / nikdy …”

Jde o zlomový bod během hádky vyvolané jeho chováním. Jde o obranu proti útoku: “Ty vždy / nikdy …” když mu docházejí argumenty. Návrat do minulosti, vytahování chyb, slabostí, které nemají nic společného s předmětem hádky.

“Přeháním”

Podobně jako “Jsi příliš citlivá!”, I tady se snaží zbagatelizovať celou situaci. Cílem je aby si zapochybovala o své výtce vůči němu a začala věřit tomu, že to celé je vlastně tvoje vina.

“Neanalyzuj mě”

Nebo: “Považuješ se za experta ?!”, “Co se mi snažíš dokázat?” Říká to tehdy, kdy se snažíš porozumět tomu, proč se k tobě tak zpráva. Chce tím potlačit a umlčet tvé emoce a slova.

“Nikdy jsem to neřekl / neudělal”

Další forma slovního útoku, která má v tobě vyvolat pocit viny. Máš uvěřit tomu, že přeháníš a zbytečně ho soudíš. Co z toho že lže? Pokud to popírá i ve společnosti jiných lidí, si nejhorší ty. Je to maximální manipulace.

Napište nám

x