5 důvodů proč pít vodu s citrónem

Publikováno 23.03.2017

 

Obecně citrusové plody, tedy i známý kyselý citrón je vynikající zdroj vitaminu C, vápníku, draslíku, také vitamínu A a železa. Všechny tyto látky v něm obsažené posilují naši imunitu a svými antioxidačními účinky přispívají i k léčbě některých nemocí. Jestliže máte špatnou imunitu a citrónům moc nedáváte přednost, přečtěte si následující řádky a zařaďte citrusovou šťávu už napořád ke svému pitnému režimu.

Zásobník vitamínu C

První z informací, proč je citrónová šťáva zdravá, je, že obsahuje velké množství vitamínu C. Ten nám pomáhá bojovat s nemocemi tím, že přispívá naší imunitě. Někteří lidé mají silnou imunitu, jiní slabou, a proto neustále hledají nové a nové léky v lékárnách i když řešení problému je tak blízko. Za vše totiž může nastavený jídelníček a také pitný režim. Je potřeba, aby se v něm objevovaly vitamíny a minerály, které nedostatečné látky budou doplňovat.

K takovým zásobám citrón rozhodně patří.

Vyrovnává pH v těle

Pokud je organismus překyselený, projevuje se to například pálením žáhy, pocitu nafouklého břicha, nebo jiným podobným problémům. Látky v citrónu však těmto problémům předcházejí, jelikož odkyselují organismus a vyrovnává se tím pH v těle.

Pomáhá při boji s bakteriemi a posiluje orgány

Stačí pár kapek citrónu a připravíte svůj organismus na boj s patogenními bakteriemi. Pokud vás tedy trápí afty, popraskané rty nebo jiná poranění, látky v citrónu si s tím vším poradí. Za zdravou ústní dutinu i celý trávicí trakt můžete vděčit také citrónu, obsahuje totiž pektin, který je pro zdravé trávení nezbytný. Stejně jako trávicímu traktu, citrónová šťáva pomáhá játrům dodávat energii v podobě enzymů, také podporuje činnost mozku a čistí krev. V neposlední řad pomáhá i močovému měchýři, jelikož díky citrónu tělo rychleji vyplavuje toxiny, jako to mají za úkol i takové brusinky.

Zlepšuje celkové zdraví

Trápí vás problémy s nepěknou kůží, jako je ekzém nebo akné? I zde pomůže citrón. Stačí si nakapat pár kapek do vody a za pár dní bude vaše pleť zlepšená a ekzém zmírněný.

Při cvičení se z těla vylučují škodlivé látky, stejně jako potřebné soli. Ty bychom měli
v jídelníčku i v pitném režimu dostatečně nahrazovat. Dobrá zpráva však je, že citrón pomáhá i v této oblasti.

Mimo to má citrón i stres odhánějící účinek, jelikož posiluje nervový systém a na závěr dodá tělu potřebnou energii.

Napomáhá správnému hubnutí

K správnému hubnutí patří zdravá strava, dostatečný pitný režim a také pravidelný pohyb. K nastartování vašeho metabolismu přispěje rovněž citrón, jelikož zabraňuje zadržování vody v těle. Ta se nahromadí například při nadměrné konzumaci kávy.

Snad každá žena touží po štíhlé postavě, nebo alespoň o shození těch kil, které se přes různé oslavy nahromadily. I když ale zkoušíte různé diety, nedaří se vám nastartovat hubnutí? Díky citrónu bude toto hubnutí příjemnější a snadnější. 

Napište nám

x