4 druhy sukní, které musíte mít!

Publikováno 19.03.2017

Každá žena má ve svém šatníku oblečení, které miluje, a obléká si ho proto pravidelně. Skříně jsou přeplněny topy a blůzami, kalhotami a bundami, od každé barvy něco a hlavně, aby k sobě při samotném oblečení vše ladilo. S příchodem jara všechny ženy odloží kalhoty po dlouhé zimě a už se těší na slunce. A jak jinak přivítat tohoto všudypřítomného společníka, než si obléknout sukni.

Mnoho střihů a barev

V každém kamenném i internetovém obchodě naleznete nepřeberné množství těchto ženských ozdůbek. Sukně patří k povinné výbavě každé ženy, která se snaží být půvabná a krásná pro případné nápadníky. Taková sukně skvěle podtrhne postavu a některé typy zároveň zakryjí nedostatky. Jsou tu sukně, které se hodí do práce, a jsou tu i nové stylové, které nemá jen tak každá a hodí se spíše do společnosti.

Nemusíte se omezit jen na výběr v obchodech, s trochou snahy si zvládnete zhotovit sukni i sama. Stačí trocha kreativity a šikovnosti, a váš nejoriginálnější kousek ve skříni se bude rýsovat.

Barevných možností a jejich kombinací je také mnoho, to už záleží na vašem stylu a vkusu. Jsou tu ale typy sukní, které nemůžou ve vašem šatníku chybět.

„Áčkové“ sukně

Sukně střižená do tvaru písmene „A“ si v poslední době získala přízeň všech žen. S „áčkovou“ sukní se totiž budete cítit nejvíce žensky, protože její tvar zvýrazňuje pas a zakrývá nedostatky v oblasti břicha. Navíc si nemusíte dělat starosti s posouváním sukně, jako je to například u džínové sukně. „Áčkové“ sukně většinou drží přesně na místě určení, a proto si můžete oddychnout a nemusíte stále myslet na kontrolu svého vzhledu.

Sukně tohoto typu mají obrovskou výhodu, protože se vyrábí s rozmanitými vzory a seženete ji snad ve všech barvách, které si můžete kombinovat dle libosti. Pokud si zrovna nevezmete trekingové tenisky, nic na výsledném looku se sukní nezkazíte. Pouze pozor na blůzy a trička, která nejsou zastrčená pod sukní – tím by mohl být styl narušen.

Jedno je ale jisté, sukni do tvaru „A“ musíte mít.

Pouzdrové sukně

Jsou jedním z nejoblíbenějších typů sukně do práce. Tato sukně také drží pozici, takže se můžete v klidu soustředit na práci, ale oproti rozevláté „áčkové“ sukni ani ve větru nemění svůj tvar, a proto je ideální do formální společnosti.

Pouzdrové sukně se vyrábí také ve všech barvách, z různých materiálů a se zajímavými vzory. Stylově vypadá například kožená sukně se zastrčenou košilí, nebo sukně s knoflíky po stranách, které odvádí pozornost od vašich případných nedostatků.

Jednou z nevýhod je, že pouzdrová sukně nezakrývá tak dokonale bříško, a proto ji některé ženy nemají rády. Také se některé materiály rychle pomačkají a jsou celkově nepohodlné. Když si ale na tento typ sukně zvyknete a víte, že si ji dlouhým sezením nepomačkáte, je ideální například na pohovor.

Mini sukně

Ještě než přijde to nesnesitelné vedro, nezapomeňte si koupit nějakou mini sukni. Pro letní měsíce je prostě ideální. V pouzdrové sukni vám bude nepříjemně teplo, v „áčkové“ sukni si

 

zase nemůžete lehce zvednout tričko, a opalovat si třeba bříško, a v takových chvílích je mini sukně dokonalá.

I když se riflová mini sukně rychle dostává z módy, měla byste alespoň jednu vlastnit. Třeba když jdete na koupaliště a chcete něco, co se nezamaže od trávy a půjde to snadno vyprat. Některé sukně jsou navíc tak lehké, že se jejich materiál nošením ničí, s riflovou sukní
v tomto případě nebude problém.

Maxi sukně

Stále moderní a nadčasová varianta – to je maxi sukně. Jestliže máte ráda bohémský styl, tedy rozevláté oblečení s kombinací „koňakové“ barvy, pořízení jednoho moderního kousku maxi sukně se bude hodit. Stejně jako předchozí varianty, i maxi sukni pořídíte ve všech materiálech i vzorech, záleží jen na vašem vkusu. 

Napište nám

x