2v1 aneb výhody a nevýhody obývacího pokoje s kuchyní

Publikováno 24.07.2017

Čeká vás stavba domu a vy přemýšlíte, co všechno v něm musíte mít, aby vám nic nechybělo? Jedním z rozhodnutí, které musíte rovněž učinit, je i to, zda ponecháte kuchyň s obývacím pokojem oddělenou, nebo se přikloníte na stranu jednoho velkého prostoru. Váháte-li, máme pro vás několik pro i proti.

Prostor, kde to žije

Co se týče posledních trendů, rozhodně jsou out malé temné místnosti, kde se nemůžete téměř pohnout. I proto se ve velkém začaly bourat příčky v bytech i domech s cílem vytvořit velký a vzdušný prostor, který spojuje kuchyň s obývacím pokojem. Součástí toho bývá zpravidla i jídelna či jídelní kout. Jestliže patříte mezi společenské osoby, určitě je toto řešení pro vás jako stvořené, neboť během přípravy večeře můžete být v kontaktu s rodinou či návštěvou.

Pozor na hluk

Rovněž je zapotřebí si uvědomit, že vaření není vždy jen tichou činností, a proto nezapomeňte, že zvuk mixéru či příprava kávy může odpočinek či debatu v obývacím pokoji poněkud narušit. Záleží tak i na tom, co preferují ostatní členové vaší domácnosti.

Více prostoru

Jednou z velkých výhod propojeného prostoru je bezesporu reálné i optické zvětšení interiéru. Díky nově vzniklému místu se navíc často najde v meziprostoru mezi kuchyní a obývacím pokojem dostatek prostoru pro jídelní kout.

Vše na očích

 

A nyní opět k nevýhodám spojení kuchyně s obývacím pokojem. Každý, kdo vaří, dobře ví, že bez nepořádku se jistě neobejdete. A pokud vše za sebou ihned nesklízíte a neházíte do myčky, zůstane vše na očích, a to i případné návštěvě. Naopak v oddělené kuchyni můžete zavřít dveře a nikde nezůstane ani známka po nějakém nepořádku. Kromě toho mohou být určitým problémem i pachy a vůně šířící se z místnosti. Tomu se ale na druhou stranu někdy nevyhnete ani v samostatné kuchyni.

Napište nám

x